Jak działamy

Przerywamy milczenie

Aplikacje, które wiele osób posiada w telefonach komórkowych i praktycznie wszechobecny już dzisiaj dostęp do Internetu umożliwiają łatwe i bezpieczne dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami. Opisując swoje historie na blogu Hollaback! Polska i wskazując na mapie miejsca, w których doszło do złamania prawa współtworzymy unikatową bazę danych, która pomoże przełamać barierę milczenia. Niech świat zobaczy i usłyszy to, czego wiele osób musi codziennie wysłuchiwać, z czym muszą się one dzień w dzień mierzyć na ulicach swoich miast, w parkach, na uczelniach, dworcach – wszędzie!

Zmieniamy opinię publiczną

W akcję Hollaback! na całym świecie angażuje się coraz więcej osób. Nasz kampania społeczna ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców i odbiorczyń. Będziemy angażować w naszą walkę obywatelki i obywateli, kolejne pokolenie Hollaback!, tak poprzez tradycyjne media, jak i z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Angażujemy polityczki i polityków

Zbudowaną przez Nas bazę danych przedstawimy wybranym decydentkom i decydentom politycznym. Skonfrontujemy ich w ten sposób z problemem nagminnego łamania prawa, do którego codziennie dochodzi na ulicach naszych miast i miasteczek i będziemy żądać od gospodarzy i gospodyń naszych miast, wsi i miasteczek, legislatorów, polityczek i odpowiednich służb bezpieczeństwa, aby zwróciły w końcu należną uwagę na ten zbyt długo ignorowany problem społeczny.