Nasz zespół

GRETA GOBER – założycielka i liderka ruchu Hollaback! w Polsce

Doktorantka kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Akademicki rok 2011-2012, dzięki stypendium Fulbrighta spędziła na Uniwersytecie Kalifornijskim, w Berkeley. Wcześniej, dzięki Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dwa lata pracowała nad doktoratem na Uniwersytecie w Oslo. „Zanim zaczęłam przygodę z doktoratem pięć lat pracowałam w Telewizji Polskiej, w Oddziale Terenowym w Olsztynie. Teraz pracuję nad tym, aby połączyć obie ścieżki mojej kariery zawodowej i pracować na rzecz eliminowania dyskryminacji ze względu na płeć w mediach.” Idąc tym tropem Greta ma za sobą staż w Radzie Europy, w Departamencie Mediów, gdzie pracowała min. nad rekomendacjami dotyczącymi poprawy wizerunku kobiet w mediach. Od 2015 r. jest członkinią międzynarodowego sojuszu na rzecz równości w mediach – The Global Alliance on Media and Gender (GAMAG), w którym odpowiada za budowanie europejskiego oddziału GAMAG.

 

AGNIESZKA BIELA – liderka ruchu Hollaback! w Polsce 

Do zespołu Hollaback! Agnieszka dołączyła w styczniu 2013 r. Psycholożka z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest też absolwentką Studium Pedagogicznego UJ, Szkoły Trenerów „BAZA” oraz Akademii Treningu WenDo. Jako trenerka psychoedukacyjna wspiera projekty edukacyjne, rozwojowe i profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2016 r. wspiera kobiety i dziewczęta jako trenerka WenDo – metody asertywności i samoobrony dla kobiet, opartej na upełnomocnieniu. Do ruchu Hollaback! przyciągnęło ją przekonanie, że przełamanie bariery milczenia i wspólne działanie zwykłych ludzi może –krok po kroku – zmienić rzeczywistość dookoła nas.

 

 

JOANNA ROSZAK – założycielka ruchu Hollaback! w Polsce

Dr psychologii, adiunkt na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie uczy studentki i studentów rozmaitych przydatnych przedmiotów, takich jak prowadzenie badań czy psychologia społeczna. Zawodowo i badawczo interesuje się stereotypami kobiecości i męskości, przemocą związaną z płcią, a także (ostatnio) przemianami rodziny w dzisiejszym świecie. Doktorat z tematyki genderowej – charakter i przyczyny ocen osób niezgodnych ze stereotypami płci. Prywatnie interesuje się mniej więcej tym samym, co zawodowo, a oprócz tego bardzo ważne są w jej życiu  zwierzęta. Na stanie pies i cztery fretki. Lubi czytać to i owo, chodzić na spacery z rodziną, pływać kajakiem i podróżować. Od czasu do czasu coś sfotografuje lub narysuje. Określa się jako egalitarystka, co w wolnym tłumaczeniu na ludzki oznacza feministkę. W ruchu Hollaback! działała aktywnie do końca 2014 r.