Polityka komentowania

POLITYKA Antydyskryminacyjna

Zastąpienie seksizmu rasizmem, klasizmem, homofobią, transfobią, czy też stosowanie innych typu kategoryzacji dyskryminujących nie przyczyni się do wyrugowania molestowania z naszych ulic. Według naszych danych osoby, które molestują innych w przestrzeni publicznej pochodzą ze wszystkich  środowisk i grupy społecznych. Prosimy więc, abyście powstrzymywały_li się od wymieniania tego typu charakterystyk osób, które molestowały lub próbowały molestować Was w przestrzeni publicznej. Nasz ruch ma na celu zmianę wartości społecznych, ale nie chcemy tego czynić wytykając ludzi palcem. Jeżeli uważacie, że tego typu detale są ważnym aspektem Waszej historii, prosimy, abyście opisali to w jasny i konstruktywny sposób.

 

polityka komentowania

Uważamy, że opowiedzenie o swoich doświadczeniach molestowania w przestrzeni publicznej wymaga dużej odwagi. Podziwiamy osoby, które mają siłę, by podzielić się swoją historią i uważamy, że Hollaback! jest po to, aby dodawać nam siły! Zbyt często ofiary przemocy seksualnej nie otrzymują należytego im szacunku. W Hollaback! tego nie tolerujemy.

 

Żadnych „powinnaś była”, „mogłaś wtedy”, „na Twoim miejscu ja bym…”

Zachowaj dla siebie rady na temat tego, co według Ciebie osoba molestowana powinna była zrobić, aby uniknąć tego doświadczenia. Wiemy, że chcesz dobrze i swoimi radami usiłujesz pomóc, ale pamiętaj, że molestowanie w przestrzeni publicznej już samo w sobie jest doświadczeniem, które odbiera ludziom pewność siebie. Nie trzeba nam żadnego „poradnictwa”, ono może jeszcze bardziej osłabić poczucie wartości osoby, która doświadczyła molestowania.

 

Zero mowy nienawiści

Jeżeli kusi Cię, by zostawić komentarz w stylu „zasłużyłaś/eś sobie” czy „ty zdziro / ty lesbo / ty pedziu”, możesz od razu zrezygnować. Przeznacz lepiej energię na poważne zastanowienie się nad sobą. My nie słuchamy, ani nie publikujemy takich bzdur!

 

Rozmowa o ideach, a nie o życiu innych

Jeżeli opublikujemy na tej stronie jakąś ideę lub pomysł, który Ci się nie spodoba, daj nam o tym znać. Jeżeli jednak opublikujemy czyjąś historię z doświadczenia molestowania w przestrzeni publicznej, a Tobie ona nie przypadnie do gustu – trudno. Tu akurat nie godzimy się na Twój punkt widzenia. Opisana historia należy do osoby, która ją przeżyła!